Bitcoin czeka na kolejny cykl byka, ponieważ podaż BTC nadal jest zjadana jak nigdy wcześniej

Bitcoin nadal wychodzi z giełd, podczas gdy stare ręce wyprzedają się, w przeciwieństwie do innych cykli.

W weekend cena bitcoinów zaczęła rosnąć i obecnie przekracza 11650 USD

Co ciekawe, minęły trzy miesiące, dokładnie 93 dni, odkąd Crypto Genius został założony w 2009 roku, kiedy wydał ponad obecną cenę 11,5 tys.

Co ważniejsze, po raz pierwszy bitcoin przekroczył 10000 USD, a zrealizowana zmienność jest wyjątkowo niska, jak na Skew .

Podczas handlu zielonego „rzeczywista” kwota BTC, którą handlowano w ciągu ostatnich 24 godzin, drastycznie spadła do nieco ponad 700 milionów dolarów.

Ten brak wolumenu może być z jednej strony ze względu na brak akcji cenowej na rynku i weekend. Z drugiej strony saldo BTC na giełdach stale spada. Analityk zauważył ,

„Coraz więcej bitcoinów wychodzi z giełd i najprawdopodobniej jest przenoszonych do portfeli nieprzechowalnych. Sugeruje to nieco niższą płynność i niższą presję sprzedaży w przyszłości ”.

Saldo BTC na giełdach

Według Chain.info , w ciągu ostatnich 24 godzin największy odpływ BTC odnotowano na OKEx 6269.

W zeszłym tygodniu giełda zawiesiła wszystkie wypłaty waluty cyfrowej po tym, jak jeden z jej kluczowych posiadaczy, który pomagał władzom w śledztwie, był nieosiągalny.

Dodatkowo, zgodnie z Dormancy Coin, miara „wyprzedających się starych rąk”, które zwykle sprzedawały szczyty, zachowywała się inaczej w bieżącym cyklu. „Sprzedali bitcoinowe dno po 3 – 4 tys. Dolarów, sprzedają teraz” – zauważył analityk sieciowy Willy Woo .

Kolejny cykl byków w przygotowaniu

Podczas gdy Bitcoin nadal wycofuje się z giełd na rzecz przechowywania w zimnym portfelu, po raz pierwszy spółki publiczne pochłaniają coraz więcej BTC, czyniąc go częścią swojego Skarbu Państwa. Po raz trzeci z rzędu skala szarości odnotowała rekordowy napływ w Bitcoinie.

Według raportu Grayscale za trzeci kwartał , kupili 77% wszystkich BTC wydobytych w kwartale, w porównaniu z 70% w drugim kwartale i 27% w pierwszym kwartale. Dan Tapiero, współzałożyciel 10T Holdings powiedział :

„MOŻLIWE WADY Bitcoina. Zaufanie Barry’ego w skali szarości pochłania BTC, jakby nie było jutra. Jeśli 77% wszystkich nowo wydobytych zamieni się w 110%, to gaśnie. Podaż surowców mineralnych zostanie wstrzymana w wyniku wycisku. Szorty będą martwe. Cena może iść do dowolnej liczby ”.

Ogólnie rynek jest zwyżkowy na aktywach cyfrowych, jak napisała Pantera Capital w liście od inwestorów z zeszłego tygodnia; poza podstawami sieci, wszystkie pieniądze drukowane przez Rezerwę Federalną i inne banki centralne działają na korzyść bitcoina.

„Jesteśmy głęboko przekonani, że znajdujemy się na wczesnym etapie dużej hossy napędzanej zarówno przez potężną globalną falę makro, jak i rosnące fundamenty technologii bazowej”.